Hüseyin'in çalışmaları Türk ceza hukuku sistemi, diğer ulusal mevzuatta yer alan ceza normları ve uluslararası ceza hukuku üzerine yoğunlaşmaktadır.

Hüseyin, meslek hayatı süresince, başta devletin güvenliğine karşı işlenen (terör) suçlarla olmak üzere ekonomik suçlar, kişilere karşı suçlar, özel hayata ve hayatın gizliliğine karşı işlenen suçlar, malvarlığına karşı suçlar, bilişim suçları, ilgili olarak açılan pek çok soruşturma ve kovuşturmada mağdur, müşteki ve sanık vekili olarak müvekkillerini temsil etmiştir.

Ceza yargılamasının tüm aşamalarında müvekkillerine destek sağlayan Hüseyin, Anayasal ve uluslararası metinlerden doğan hakların ihlal edilmesi durumunda Anayasa Mahkemesi ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi nezdinde yapılacak başvuru ve devamındaki süreçlerde müvekkillerine hukuki yardım sunmaktadır.

Hüseyin, meslek hayatı süresince, çok çeşitli suç türleri üzerine uygulamaları kapsayacak şekilde avukatlık yapmış, Türk Ticaret Kanunu, İcra İflas Kanunu, Kamu İhale Kanunu gibi içinde ceza normları da barındıran birçok hukuk alanında da çalışmalar bulunmuştur. Söz konusu deneyimler, somut hukuki olayı daha bütüncül bir çerçeveden görerek etkili savunma stratejisi üretmesini sağlamaktadır.

Güncel Yayınlar

E-Bülten'e Hemen Kayıt Olun

E-bülten gönderimlerimize üye olmak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.