Hukuk sistemleri eski çağlardan beri, hakaret, kaza, saldırı hatta hatalı tıbbi müdahale sonucu oluşan maddi veya manevi zararın tazmini konularını düzenlemektedir. Müvekkillerimizi hakaret, araç ve işyeri kazaları, vücut bütünlüğüne yönelik zararlar ve ölüme bağlı zararlarla ilgili maddi ve manevi tazminat talepleri ile ilgili olarak mahkemeler de temsil ediyoruz.

Diğer yandan, teknolojinin gelişmesi ile beraber tazminat doğuracak zararların verildiği araçlar da evrilmiştir. Hakarette sosyal medya, kazalarda insansız hava araçları, tıpta robotik cerrahi maddi ve manevi zarar yaratabilecek araçların değişimi bu anlamda verilebilecek örneklerden yalnızca birkaçıdır.

Avukatların hukuku anlayıp yorumladıkları ölçüde, kadar teknolojik aygıtların dünyasını da yakından takip etmeleri gerekmektedir. Teknolojik aygıtlar ile verilen zararların ispatı, teknolojik ve yargısal standartlardaki değişikliklerin takibi, mahkemelerin yönlendirilmesi ve dolayısıyla tazminat davalarının sonuçlarında belirleyici unsurun ortaya konulması ile hukuki danışmanlık ve tesmil hizmeti sunulmaktadır.

E-Bülten'e Hemen Kayıt Olun

E-bülten gönderimlerimize üye olmak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.