Kişi hak ve özgürlüklerine en çok temas eden alanların başında ceza hukuku gelmektedir. Gelişen toplumsal yaşam, iş, sosyal çevre ve bilişim süreçlerinin karmaşıklaşması neticesinde kendimizi her an bir suçun mağduru ya da faili olarak bulmamız mümkündür. Kişiler çoğu zaman böyle bir durumda ne yapacaklarını bilememekte ve etkin bir hukuki yardımdan faydalanamamaları sonrasında ciddi sorunlar doğmaktadır.

Ceza hukuk çalışmalarımızda şirketlere ve yetkililerine temel olarak ekonomik ve beyaz yaka suçları, malvarlığına karşı suçlar ve bilişim suçları ile bunlara ilişkin soruşturma ve kovuşturmalarda destek vermekteyiz. Bununla beraber, Türk Ticaret Kanunu, İcra İflas Kanunu, Kamu İhale Kanunu gibi ceza hukuku normları barındıran başkaca hukuk alanlarında da çalışmalar yapmaktayız.

Bu yönüyle, ceza hukuku alanında yetkin ve pratikleri konusunda tecrübeli çalışma arkadaşlarımızla; ceza soruşturmalarının başlatılması için şikayet ve suç duyurusu işlemleri, şüpheli ya da şikayetçilerin ceza soruşturmasında kolluk ve savcılık aşamalarında temsili, gözaltı, tutuklama, gözlem altına alınma, ifade alma, arama, el koyma gibi işlemlere katılma ve hukuki yardım sağlama, gözaltı süreçlerinde hukuki yardım ve ifadeye katılma, şikayetçi ya da katılan vekili olarak ceza davalarının takibi, savunma ve hukuki yardım sağlanması ile ilgili çalışmalar yürütmekteyiz.

E-Bülten'e Hemen Kayıt Olun

E-bülten gönderimlerimize üye olmak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.