Fikirlerin değerini bilen ve onları koruyan işletmeler gelişme sağlarken, bu konuda özenli davranmayanlar başarısızlığa uğrayabilirler. Öyle ki, işletmeleri diğerlerinden ayıran, markalar veya işletmenin işlemesini sağlayan ticari sırlar, teknolojiler, çoğu halde maddi sermayeden, iş gücünden bile önemlidir.

Biz de müvekkillerimizin, fikri mülkiyet kapsamına girebilecek tüm varlıklarına büyük değer veriyoruz. Marka, patent, tasarım veya telif olarak korunacakları belirliyor, gerekli olanların tescil işlemlerini yürütmekte, bunların ihlali halinde ise, ihlalin sonlanması için tüm adımları atmaktayız. Fikri mülkiyet haklarına ilişkin devir ya da lisans sözleşmelerinin hazırlanmasında müvekkillerimize yardımcı olmaktayız. Önümüze gelen sözleşmelerin temel konusu aslında farklı olsa bile, bunları bir de fikri mülkiyet hukuku açısından değerlendirmekteyiz.

Marka ve patent vekili avukatımız ile beraber yerli ve yabancı bir çok şirket, sivil toplum kuruluşu ve şahıslara fikri mülkiyetlerinin korunması konusunda hukuki destek sunmaktayız.

E-Bülten'e Hemen Kayıt Olun

E-bülten gönderimlerimize üye olmak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.